Rozumiem
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies, aby umożliwić funkcjonowanie strony i lepiej spełniać Twoje wymagania. Kontynuując przeglądanie serwisu akceptujesz wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Wyszukiwanie zaawansowane >>
Wczytuje wyszukiwanie...
0
liczba produktów: 0
Ustawa o udostępnianiu informacji o środ
KSIĄŻKA

Ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Komentarz

Filipowicz Tomasz
Plucińska-Filipowicz Alicja
Wierzbowski Marek
Wydawnictwo: C.H. BECK
Rok wydania: 2020
Wydanie: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Stron: 700
Format: B5
Oprawa: miękka
ISBN: 9788381984164
Cena katalogowa: 189.00 zł
Nasza cena: 170.10
Oszczędzasz: 18.90 zł
Zamawiana ilość:  
Dostępna: do 48h

Koszt dostawy:

Paczka w Ruchu: od 7.99 zł
Paczkomaty: od 10.99 zł
Poczta Polska: od 13.99 zł
Kurier DHL: od 12.99 zł

Opis

Ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Komentarz

Publikacja zawiera praktyczny komentarz do ustawy z 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 2081 ze zm.).

Komentarz do ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, często określany mianem ustawy środowiskowej, uwzględnia najnowszy dorobek orzecznictwa, literatury oraz praktyki, jaki powstał od momentu jej uchwalenia w 2008 r.

Komentarz zawiera najnowsze zmiany, które weszły w życie 25.10.2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1815 i poz. 1924) i dotyczą raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, obowiązku zasięgnięcia opinii, wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie budowy portu zewnętrznego, dokumentów dołączanych do wniosku, uzgodnienia warunków z regionalnym dyrektorem ochrony środowiska, okoliczności branych pod uwagę przy wydawaniu decyzji oraz treści decyzji, a także zmiany wchodzące w życie 23.11.2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2170), które dotyczą pobierania opłat za wyszukiwanie informacji oraz za przekształcenie informacji w formę wskazaną we wniosku, sporządzenie kopii dokumentów lub danych oraz ich przesyłaniu.

W publikacji uwzględniono również planowane zmiany zawarte w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Druk sejmowy Nr 121) (mające charakter porządkowy i wynikający ze zmian pojęciowych projektu budowlanego oraz jego zakresu i formy) oraz w poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej, będące konsekwencją utworzenia nowego działu administracji rządowej, dotyczącego polityki klimatycznej.

Komentowana ustawa reguluje istotne kwestie mające podstawowe znaczenie w zakresie dostępu do informacji o środowisku oraz procedur umożliwiających realizację przedsięwzięć z punktu widzenia ochrony środowiska.

W publikacji omówiono zagadnienia dotyczące m.in.:

  • zakresu, definicji i zasad ogólnych ustawy;
  • odmowy udostępniania informacji;
  • udziału społeczeństwa w ochronie środowiska, podejmowaniu decyzji i opracowywaniu dokumentów;
  • uprawnienia organizacji ekologicznych;
  • strategicznej oceny oddziaływania na środowisko;
  • oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz na obszar Natura 2000;
  • postępowania w sprawie transgranicznego oddziaływania na środowisko;
  • Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska;
  • administracyjnych kar pieniężnych.

Komentarz jest pracą zbiorową zespołu autorów, którzy są pracownikami naukowymi, sędziami sądów administracyjnych, wybitnymi specjalistami i prawnikami praktykami – przedstawiając najistotniejsze poglądy doktryny i opinie wynikające z własnych doświadczeń zawodowych, wskazując na możliwość praktycznego wykorzystania przepisów komentowanej ustawy.

Publikacja skierowana jest do pracowników samorządowych, urzędników wyspecjalizowanych organów administracji publicznej oraz przedsiębiorców, którzy znajdą tu cenne wskazówki. Książka będzie również pomocna rzeczoznawcom, inżynierom, ekspertom w dziedzinie sporządzania raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, prawnikom praktykom oraz studentom.

Zadzwoń: 505 751 600
Realizacja: tenkai.plSystemy informatyczne