Rozumiem
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies, aby umożliwić funkcjonowanie strony i lepiej spełniać Twoje wymagania. Kontynuując przeglądanie serwisu akceptujesz wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Wyszukiwanie zaawansowane >>
Wczytuje wyszukiwanie...
0
liczba produktów: 0
Rodzina w społeczeństwie i kulturze
KSIĄŻKA

Rodzina w społeczeństwie i kulturze

red. Grażyna Szabelska
Wydawnictwo: Fundacja na rzecz Czystej Energii
Rok wydania: 2023
Stron: 224
ISBN: 9788367372695
Cena katalogowa: 54.60 zł
Nasza cena: 37.29
Oszczędzasz: 17.31 zł
Zamawiana ilość:  
Dostępna: do 48h

Koszt dostawy:

Paczka w Ruchu: od 9.99 zł
Paczkomaty: od 12.99 zł
Poczta Polska: od 15.99 zł
Kurier DHL: od 15.99 zł

Opis

Przemiany społeczno-kulturowe, gospodarcze i demograficzne stawiają przed współczesną rodziną wyzwania nieznane wcześniejszym pokoleniom. Cywilizacja zachodnia przeżywa dziś kryzys systemu wartości, objawiający się, z jednej strony, rosnącą akceptacją dla indywidualizmu, relatywizmu, konsumpcjonizmu, z drugiej - zagrożeniem, depersonalizacją i umasowieniem. Wobec powyższego, rozważania o rodzinie nie mogą toczyć się w oderwaniu od diagnozy rzeczywistości społecznej. W dobie globalizacji, wirtualnych relacji i braku autorytetów, badania nad problemami wychowania w rodzinie nie tracą na aktualności, wręcz przeciwnie, stają się coraz bardziej palące. Świadomość funkcjonowania rodziny w społeczeństwie ryzyka wymaga właściwej odpowiedzi zarówno ze strony państwa, instytucji, środowiska lokalnego, jak i całego społeczeństwa. ()

Interdyscyplinarny charakter publikacji wynika z głębokiego przekonania, że miarodajne opisanie kondycji współczesnej rodziny w kontekście aktualnych problemów, szans i zagrożeń, wymaga spojrzenia wielopłaszczyznowego, opartego na zróżnicowanych teoretycznych podejściach.

Fragment książki

Zadzwoń: 505 751 600
Realizacja: tenkai.plSystemy informatyczne