Rozumiem
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies, aby umożliwić funkcjonowanie strony i lepiej spełniać Twoje wymagania. Kontynuując przeglądanie serwisu akceptujesz wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Wyszukiwanie zaawansowane >>
Wczytuje wyszukiwanie...
0
liczba produktów: 0
Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego
KSIĄŻKA

Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata

Dagmara Bożek
Wydawnictwo: Mando
Rok wydania: 2021
Wydanie: 1
Miejsce wydania: Kraków
Stron: 304
Format: Format: 202x142 mm
ISBN: 9788327719843
Cena katalogowa: 44.90 zł
Nasza cena: 27.66
Oszczędzasz: 17.24 zł
Zamawiana ilość:  
Dostępna: do 48h

Koszt dostawy:

Paczka w Ruchu: od 8.99 zł
Paczkomaty: od 11.99 zł
Poczta Polska: od 18.99 zł
Kurier DHL: od 13.99 zł

Opis

Twarzą w twarz z wszechogarniającą ciszą, lodem i surowym klimatem


Dagmara Bożek oddaje głos kobietom, które wdarły się do polarnego kręgu wtajemniczonych. To właśnie one przełamały uprzedzenia, skruszyły lód i niejednokrotnie udowodniły, że drzemie w nich siła. Jak wyglądała ich droga do krainy śniegu i gór lodowych? I za co pokochały białą pustynię, w której noc polarna trwa kilka miesięcy, a mróz wdziera się pod każdą warstwę ubrania? 


Joanna Pociask-Karteczka otarła się o śmierć, gdy podczas jednej z wypraw doszło do awarii łodzi na środku lodowatego fiordu - potem stanęła oko w oko z niedźwiedziem polarnym. 


Maria Agata Olech uratowała stację przed likwidacją, choć wcześniej przez lata starała się o zgodę na udział w wyprawie. Przeszkodą była bowiem... jej płeć.


Wiesława Ewa Krawczyk usłyszała od przełożonego, że kobiety tylko piją kawę i malują paznokcie, a w filmie dokumentalnym o Spitsbergenie została Wiesławem.


Badaczki, podróżniczki, żony, córki, siostry, poszukiwaczki. To one opowiedzą o jednej z najbardziej ekstremalnych przygód życia. 


Dobrze, że powstała ta książka. "Polarniczki" to dowód odporności i siły woli. Historia kobiet, które dotarły na krańce świata, pokazuje ich moc, determinację i fakt, że niemożliwe dla nich nie istnieje, a także udowadnia, że  to najpierw głowa dochodzi na bieguny, a nie nogi.


Marek Kamiński, zdobywca biegunów, założyciel Marek Kamiński Academy

Zadzwoń: 505 751 600
Realizacja: tenkai.plSystemy informatyczne