Rozumiem
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies, aby umożliwić funkcjonowanie strony i lepiej spełniać Twoje wymagania. Kontynuując przeglądanie serwisu akceptujesz wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Wyszukiwanie zaawansowane >>
Wczytuje wyszukiwanie...
0
liczba produktów: 0
Odwrócona strefa. Dramaty, wiersze i opo
KSIĄŻKA

Odwrócona strefa. Dramaty, wiersze i opowiadania..

praca zbiorowa
Wydawnictwo: Biuro Literackie
Rok wydania: 2021
Stron: 104
Format: Format: 215x160 mm
ISBN: 9788366487642
Cena katalogowa: 39.00 zł
Nasza cena: 24.34
Oszczędzasz: 14.66 zł
Zamawiana ilość:  
Dostępna: do 48h

Koszt dostawy:

Paczka w Ruchu: od 8.99 zł
Paczkomaty: od 11.99 zł
Poczta Polska: od 18.99 zł
Kurier DHL: od 13.99 zł

Opis

W setną rocznicę urodzin Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza wydawnictwo Biuro Literackie, które wydało łącznie ponad dwadzieścia książek obu autorów, przygotowuje dla miłośników ich twórczości wyjątkową książkę antologię wierszy i opowiadań współczesnych polskich poetek i poetów, prozaiczek i prozaików z tekstami dedykowanymi obu wielkim mistrzom.
Znajdzie się w niej kilkadziesiąt utworów, które są inspirowane konkretnymi utworami obu poetów. Czasami jest to czytelne odniesienie, czasami to tylko ogólna inspiracja. Każdy z tekstów oraz pytanie o źródło fascynacji twórczością Karpowicza lub Różewicza jest przyczynkiem do krótkiego komentarza przygotowanego przez autorkę bądź autora.
Lista uczestników tego niezwykłego projektu nie jest jeszcze zamknięta, dołączają do niego kolejne autorki i autorzy. Spodziewać się możemy m.in. tekstów: Sylwii Chutnik, Magdaleny Lebdy, Konrada Góry, Liliany Hermetz, Aldony Kopkiewicz, Natalii Malek, Patrycji Sikory, Kamila Sipowicza, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Grzegorza Wróblewskiego i Agnieszki Wolny-Hamkało.
Niektóre z tekstów czytelnicy mieli już okazję usłyszeć podczas czerwcowej Stacji Literatura 26, kiedy to poznaliśmy wiersze i opowiadania m.in.: Adama Kaczanowskiego, Jakuba Kornhausera, Zbigniewa Macheja, Niny Manel, Karola Maliszewskiego, Joanny Mueller, Marty Sokołowskiej, Dariusza Sośnickiego, Katarzyny Szwedy, Agaty Puwalskiej i Antoniny Tosiek.
Przepustką do antologii była także czwarta edycja konkursu "Wiersze i opowiadania doraźne", w której udział wziąć mógł każdy, kto pisze. Spośród blisko stu nadesłanych tekstów do czytania podczas Stacji Literatura zaproszonych zostało 15 autorek i autorów. W głosowaniu publiczności laureatką nagrody, którą jest m.in. udział w antologii, została Alicja Sawicka za Opowiadanie o starych kobietach.
Współpraca z Tadeuszem Różewiczem była dla Biura Literackiego wielkim wyróżnieniem, ale też zobowiązaniem. Tymoteusz Karpowicz przed swoją śmiercią wyraził zgodę na publikację dzieł zabranych. Ostatecznie w Biurze w sześciu okazałych tomach okazały się jego wszystkie wiersze, prozy oraz dramaty.
Przygotowywana antologia jest tym samym nie tylko "prezentem urodzinowym" czy publikacją okolicznościową, ale też dopełnieniem realizowanych wspólnie projektów wydawniczych i artystycznych. W tym ubiegłorocznych książek obu autorów wydanych w serii "25}25" oraz dwóch tomów Różewicza z ostatnimi i niepublikowanymi utworami wybitnego poety.
Zadzwoń: 505 751 600
Realizacja: tenkai.plSystemy informatyczne