Rozumiem
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies, aby umożliwić funkcjonowanie strony i lepiej spełniać Twoje wymagania. Kontynuując przeglądanie serwisu akceptujesz wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Wyszukiwanie zaawansowane >>
Wczytuje wyszukiwanie...
0
liczba produktów: 0
Narodowy program gospodarczy
KSIĄŻKA

Narodowy program gospodarczy

Roman Rybarski
Wydawnictwo: Fundacja Będziem Polakami
Rok wydania: 2021
Stron: 222
Format: Format: 210x145 mm
ISBN: 9788395591570
Cena katalogowa: 36.75 zł
Nasza cena: 27.82
Oszczędzasz: 8.93 zł
Zamawiana ilość:  
Dostępna: do 48h

Koszt dostawy:

Paczka w Ruchu: od 8.99 zł
Paczkomaty: od 11.99 zł
Poczta Polska: od 18.99 zł
Kurier DHL: od 13.99 zł

Opis

Dwa klasyczne dzieła Romana Rybarskiego Podstawy narodowego programu gospodarczego i Narodowy program gospodarczy, z wprowadzeniem Janusza Korwin-Mikkego.


Rybarski: Naród to nie tylko żyjące pokolenie, to związek i następstwo pokoleń. Obowiązkiem żyjących jest dbać o los tych, którzy po nas przyjdą, zostawić im jak największe dziedzictwo. Kiepskim gospodarzem jest ten, kto żyje z dnia na dzień, lub co gorzej żyje ponad stan; kto zadłuża się, zarówno w swym prywatnym życiu jak i w życiu państwa, po to, by jego dzieci uginały się pod ciężarem tych długów. Nacjonalizm nakłada poważne obowiązki także i w dziedzinie materialnej.


Korwin-Mikke: Rybarski dostrzegał najazd obcych przedsiębiorstw i zauważał, że władza państwowa im sprzyja, zamiast być neutralną. Ale za groźniejszą uważał działalność własnego państwa, cytuję: Ale wielki przemysł w rękach państwa byłby groźniejszym konkurentem średniej i drobnej wytwórczości, niż wielki przemysł w rękach prywatnych.


Ojcowie Wolności są projektem wydawniczym polegającym na przypomnieniu myśli ojców polskiej wolności - polityków, mężów stanu, którzy doprowadzili do odzyskania przez Polskę po pierwszej wojnie światowej niepodległości i którzy do dzisiaj stanowią podstawę dyskursu na temat miejsca Polski w dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej. Spór między koncepcjami państwa, gospodarki i relacji międzynarodowych nie milknie od stu lat. Dlatego tak ważne jest, by kolejne pokolenia Polaków wiedziały, gdzie szukać inspiracji do myślenia o Ojczyźnie. Każdy tom zawiera wprowadzenie dzisiejszych liderów politycznych, najbliższych myśli prezentowanych klasyków polskiej myśli politycznej.

Zadzwoń: 505 751 600
Realizacja: tenkai.plSystemy informatyczne