Rozumiem
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies, aby umożliwić funkcjonowanie strony i lepiej spełniać Twoje wymagania. Kontynuując przeglądanie serwisu akceptujesz wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
Wyszukiwanie zaawansowane >>
Wczytuje wyszukiwanie...
0
liczba produktów: 0
Książki
Funkcjonowanie zasobów patentowych w pra
KSIĄŻKA

Funkcjonowanie zasobów patentowych w prawie konkurencji Unii Europejskiej

Sikorski Rafał
Wydawnictwo: C.H. BECK
Rok wydania: 2013
Miejsce wydania: Warszawa
Stron: 318
Format: A5
ISBN: 9788325546212
Cena katalogowa: 99.00 zł
Nasza cena: 84.64
Oszczędzasz: 14.36 zł
Zamawiana ilość:  
Dostępna: do 48h

Koszt dostawy:

Paczka w Ruchu: od 7.99 zł
Paczkomaty: od 10.99 zł
Poczta Polska: od 13.99 zł
Kurier DHL: od 12.99 zł

Opis

Funkcjonowanie zasobów patentowych w prawie konkurencji Unii Europejskiej

Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy ja przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorie (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznictwa). A tego - ze względu na brak miejsca - nie znajdziemy nawet w komentarzach.

„Problematyka podjęta przez dr. R. Sikorskiego jest niewątpliwie ciekawa i - jak dotąd - nieciesząca się zainteresowaniem krajowych badaczy, a szkoda, bowiem jest nie tylko istotna praktycznie, lecz także stanowi doskonałe źródło szeregu dalszych kwestii, wymagających rozwiązania. W skomplikowanym technologicznie współczesnym świecie dostęp do innowacyjnych rozwiązań stanowi często podstawę dalszych prac determinujących postęp techniczny. Niewątpliwie odpowiednia wiedza w omawianym zakresie pozwala na uniknięcie naruszenia cudzych praw i uniknięcia długotrwałych postępowań sądowych. Z jednej strony, ograniczenie dostępu do odpowiednich rozwiązań chroni uprawnionych, pozwalając im na prawidłowe czerpanie korzyści z uzyskanych praw wyłącznych (patentowych) i zwrot kosztów podjętych prac badawczych.

Z drugiej strony, dla potencjalnych nabywców produktów nie jest obojętne, czy nabywane np. urządzenia są kompatybilne z innymi; producent takich urządzeń powinien mieć w określonych okolicznościach dostęp do rozwiązań technologicznych innych, aby tę kompatybilność zapewnić."

Prof. dr hab. Ewa Nowińska

Dr Rafał Sikorski
- adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM: zajmuje się problematyka prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji oraz prawa prywatnego międzynarodowego; autor wielu publikacji z tego zakresu.
Zadzwoń: 505 751 600
Realizacja: tenkai.plSystemy informatyczne